DIECEZJA SIEDLECKA
9 maja 2025 r. Imieniny obchodzą: Grzegorz, Katarzyna, Karolina
Czytania: (Dz 9,1-20); (Ps 117,1-2); (J 6,54)Ewangelia: Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl
Alarm bombowy w siedleckiej uczelni
Patron od odwagi
Ruszyły zapisy na wyjazd do Lednicy
Świadectwa powołanych już wkrótce na profilu FB siedleckiego seminarium
Pierwsze słowa Leona XIV /WIDEO/
Papież Leon XIV udzielił błogosławieństwa Urbi et Orbi
Leon XIV - Papież misjonarz
Papież Leon XIV /TRANSMISJA/
Student prawa na UW: To nie powinno się wydarzyć /AUDIO/
Wyjazd autokarowy do Wilna na finał Pieszej Pielgrzymki Suwałki - Wilno
Nowy Dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Siedlcach
IV NIEDZIELA WIELKANOCY: 11 MAJA (2014-05-11 06:05:46)
Dz 2,14a.36-41 Przejęli się do głębi serca. (Dz 2,37) Co za żywy obraz! I nie jest to jedyne miejsce w Piśmie Świętym, gdzie znajdujemy takie sceny. List do Hebrajczyków mówi, że słowo Boże jest „skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha” (Hbr 4,12). Na drodze do Emaus serca uczniów pałały, gdy słuchali Jezusa wyjaśniającego im Pisma (Łk 24,32). Piotr, który zaledwie pięćdziesiąt dni wcześniej wyparł się znajomości z Jezusem, teraz śmiało mówi o Nim i o dziele dokonanym przez Niego na krzyżu. W płomiennej mowie ukazuje ludziom taki obraz Jezusa, który porusza ich do głębi i prowadzi do nawrócenia.
Dz 2,14a.36-41
Przejęli się do głębi serca. (Dz 2,37)
Co za żywy obraz! I nie jest to jedyne miejsce w Piśmie Świętym, gdzie znajdujemy takie sceny. List do Hebrajczyków mówi, że słowo Boże jest „skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha” (Hbr 4,12). Na drodze do Emaus serca uczniów pałały, gdy słuchali Jezusa wyjaśniającego im Pisma (Łk 24,32).
Piotr, który zaledwie pięćdziesiąt dni wcześniej wyparł się znajomości z Jezusem, teraz śmiało mówi o Nim i o dziele dokonanym przez Niego na krzyżu. W płomiennej mowie ukazuje ludziom taki obraz Jezusa, który porusza ich do głębi i prowadzi do nawrócenia.
Spróbujmy dziś postawić się na miejscu słuchaczy Piotra. Zwróćmy się ku Jezusowi i prośmy Go, by Jego słowo dotknęło z mocą naszych serc. Wyobraź sobie, jak wyglądała egzystencja Jezusa, zanim stał się człowiekiem. Żył w radości nieba otoczony chwałą aniołów. Wszechmocny, wszechwiedzący, wszechobecny – bez żadnych potrzeb i ograniczeń. Jednak ciesząc się tym chwalebnym życiem, Syn Boży z własnej woli postanowił zstąpić na ziemię, pomiędzy nas. Pomyśl, jakim poświęceniem było dla Niego przyjęcie ludzkiego ciała. Teraz mógł doświadczać głodu, znużenia, lęku, samotności i pokus. Ten, którego adorowali aniołowie, pozwolił, aby Go znieważano, obrzucano groźbami, nienawidzono i wreszcie przybito do krzyża. Jak wielka musiała być miłość, która skłoniła Go do takiego poświęcenia! To właśnie ta miłość poruszyła serca ludzi słuchających przepowiadania Piotra i skłoniła ich do zadania pytania: „Cóż mamy czynić, bracia?” (Dz 2,37). Poznając „głębokość, szerokość i wysokość” miłości Jezusa, my także zaczniemy zadawać sobie pytanie: „Czyż mogę uczynić coś lepszego, niż oddać serce Jezusowi i iść za Nim tam, gdzie mnie prowadzi?”. „Przyjdź, Panie, i porusz moje serce. Chcę poznać radość i wolność pójścia za Tobą.” (Słowo wśród nas, 2014)
Spróbujmy dziś postawić się na miejscu słuchaczy Piotra. Zwróćmy się ku Jezusowi i prośmy Go, by Jego słowo dotknęło z mocą naszych serc.
Wyobraź sobie, jak wyglądała egzystencja Jezusa, zanim stał się człowiekiem. Żył w radości nieba otoczony chwałą aniołów. Wszechmocny, wszechwiedzący, wszechobecny – bez żadnych potrzeb i ograniczeń.
Jednak ciesząc się tym chwalebnym życiem, Syn Boży z własnej woli postanowił zstąpić na ziemię, pomiędzy nas. Pomyśl, jakim poświęceniem było dla Niego przyjęcie ludzkiego ciała. Teraz mógł doświadczać głodu, znużenia, lęku, samotności i pokus. Ten, którego adorowali aniołowie, pozwolił, aby Go znieważano, obrzucano groźbami, nienawidzono i wreszcie przybito do krzyża. Jak wielka musiała być miłość, która skłoniła Go do takiego poświęcenia! To właśnie ta miłość poruszyła serca ludzi słuchających przepowiadania Piotra i skłoniła ich do zadania pytania: „Cóż mamy czynić, bracia?” (Dz 2,37).
Poznając „głębokość, szerokość i wysokość” miłości Jezusa, my także zaczniemy zadawać sobie pytanie: „Czyż mogę uczynić coś lepszego, niż oddać serce Jezusowi i iść za Nim tam, gdzie mnie prowadzi?”.
„Przyjdź, Panie, i porusz moje serce. Chcę poznać radość i wolność pójścia za Tobą.”
(Słowo wśród nas, 2014)
< powrót
Parafia Św. Andrzeja Boboli w Gąsiorach
Copyright 2007 - Realizacja KreAtoR