DIECEZJA SIEDLECKA
29 kwietnia 2026 r. Imieniny obchodzą: Piotr, Robert, Bogusaw
Czytania: (1 J 1, 5-2, 2); (Ps 103, 1-2. 3-4. 8-9. 13-14. 17-18); Aklamacja (Mt 11, 25)Ewangelia: Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl
25-lecie Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej /WIDEO/
Uwaga na silne przymrozki w powiecie siemiatyckim. Temperatura przy gruncie nawet do -8°C
Wydajniejszy PSZOK w Skórcu
3 maja w regionie
Obiecali i będzie
Siedlecka policja wyjaśnia okoliczności upadku mężczyzny z balkonu
Niebezpieczne substancje w garażu. Prokuratura bada sprawę z Parczewa
Wielkanocna Ewangelizacyjna Oaza Modlitwy
Uroczysty jubileusz księdza infułata Kazimierza Korszniewicza w Międzyrzecu Podlaskim
6 mln zł na unowocześnienie siedleckiej sortowni
Podpalenie w Melanowie. 29-latek zatrzymany
PIELGRZYMKA DO WILNA (2011-09-17 21:09:33)
W dniach 6-7-8 września 2011r. miała miejsce pielgrzymka naszych parafian po trasie Augustów-Wilno -Troki. Pierwszym miejscem jakie odwiedziliśmy było Sanktuarium Matki Boskiej Studzienniczej w Augustowie. Odprawiliśmy tam Mszę św., po niej udaliśmy się do cudownego źródełka, zobaczyliśmy pamiątkowy pomnik naszego kochanego papieża – Jana Pawła II i udaliśmy się w dalszą podróż. Po południu dotarliśmy do Wilna, gdzie zostaliśmy do czwartku. Zwiedzaliśmy tam przepiękne zabytkowe kościoły mające po kilkaset lat. Na szczególną uwagę zasługuje Kaplica Matki Boskiej Ostrobramskiej, w której w środę mogliśmy odprawić Mszę św. Zobaczyliśmy kilka z 40 kościołów znajdujących się w Wilnie. Najbardziej okazałym jest barokowy kościół Św. Piotra i Pawła na Antokolu, w którym znajduje się ponad 2000 rzeźb o tematyce religijnej.
Zwiedziliśmy też cerkiew prawosławną, kościół św. Kazimierza, bazylikę archikatedralną św. Stanisława Biskupa i św. Władysława, muzeum Adama Mickiewicza, odwiedziliśmy domek Siostry Faustyny, a także Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, w którym znajduje się oryginalny obraz Miłosierdzia Bożego. Odwiedziliśmy Wzgórze Trzech Krzyży oraz dwa cmentarze: Cmentarz na Antokolu oraz Cmentarz na Rossie, gdzie pochowana jest matka J. Piłsudskiego i jego serce. Czwartek rozpoczęliśmy mszą św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, po czym udaliśmy się do Trok. Tam odbyliśmy rejs po jeziorze Galwe, zwiedziliśmy przepiękny Zamek Księcia Witolda oraz spróbowaliśmy tradycyjnej potrawy karaimskiej, czyli tzw. kebinów. Po posiłku nadszedł czas na powrót do Gąsior. W bardzo dobrych humorach i z pięknymi wspomnieniami wróciliśmy do domu w czwartkowy wieczór. Zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tejże pielgrzymki. Nie oddaje ona jednak całego uroku naszego wyjazdu, dlatego już teraz serdecznie zapraszamy na kolejne wyprawy.
< powrót
Parafia Św. Andrzeja Boboli w Gąsiorach
Copyright 2007 - Realizacja KreAtoR